Informace o nás

Chovatelská stanice z Amorovy zahrádky byla založena roku 2002 a od samého počátku se věnuje chovu plemene Kolie dlouhosrstá ve všech třech zbarveních, která jsou zlatá, tricolor a bluemerle. Toto plemeno chovám již od svých 15ti let nejen pro jeho krásu a vznešenost, ale též pro jeho výbornou povahu.

Kde se vzal název Z Amorovy zahrádky? Název Z Amorovy zahrádky je vzpomínkou na našeho prvního psa tohoto nádherného plemene, který dostal jméno Amor po mém úplně prvním psovi, kterého jsem dostala od svého táty k prvním narozeninám. I když to nebyla kolie, ale Irský setr byl to můj velký kamarád a právě on má největší zásluhu na mém vztahu ke psům.

A jak jsem se dostala od plemene Irského setra zrovinka k plemeni Kolie dlouhosrsté? Kolie dlouhosrstá totiž byla v naší rodině už za dětství mojí maminky, která měla feny Dixu a Anetu. A já po smrti Amora I. chtěla znovu psa až k 18. narozeninám a právě kolii.

Jednoho dne k nám přišel prodejce vysavačů a mimo řečí se zmínil, že rodiče mají kolie a budou mít štěňátka. A zrovinka první vrh, takže jména od A. Vysavač jsme sice nekoupili, ale štěňátko ano. Můj pes Amor II. A od té doby jsou naše kolie věrnými a nepostradatelnými členy naší rodiny.  

Myšlenka chovatelské stanice se paradoxně zrodila až po náhlé ztrátě mého milovaného psa Amora II., o kterého jsme přišli chybou veterináře v prosinci roku 1998 a od té doby, se naše rodinná smečka jen rozrůstá. Jako první byl Olivier pak Jessika, Sequin, Hill, Asterix, Benji, Cirhóza a Berry …

Naši uživatelé

Zde je vhodné popsat, kdo jsou Vaši cíloví uživatelé a proč je právě tento projekt pro ně důležitý. Důležité je Vaše návštěvníky také motivovat, aby se na tyto stránky pravidelně vraceli.